"Enter"a basıp içeriğe geçin

Yeni Nesil Alarm : Sleep As Android İncelemesi

Sizde benim gibi gece yatmayan sabah kalmayan tiplerdenseniz.Sleep As Android uygulaması tam size göre.Bu uygulama şimdiye kadar kullandığım en iyi alarm uygulaması. Sizi uyandırmak için resmen ant içmiş. Sleep As Android sadece bir alarm uygulaması değil aynı zamanda uykunuzun veriminide artırmaya çalışan bir sağlık uygulaması.

Sabahları alarmlarımı sürekli erteleyip uyanmakta sıkıntı çektiğim bir zamanda Sleep As Android uygulamasıyla tanıştım. Uygulama; uyanmak için en uygun olduğum zaman da  beni uyandırmaya çalışacağını vaat ediyordu. Yani ben saat 6.30 kurarsam uygulama 6.00 ile 6.30 arasında uyanmak için en uygun olduğum zamanı bilip o saatte alarm ayarlarına göre beni uyandırmayı deneyecekti bunun içinde benden yapmamı istediği tek şey alarmı kurup telefonu yatağın başına, titreşimi hissedebileceği bir yere koymam oldu. İlk bir kaç denemem başarılı oldu fakat tabiki her zaman doğruyu yakalamadı sonuçtu doğru uyanma zamanını yakalaması için daha fazla veriye ihtiyacı vardı. Uygulamayı hemen silip atmaktansa diğer özelliklerini kullanıp denemeye karar verdim ve satın aldım. Eklenti ile genişletilebilen uygulamanın bazı temel özellikleri aşağıdaki gibidir :

 1. Uyku takibi yapabiliyor
  1. Verileri desteklediği akıllı bileklik ve saatlerden alabiliyor
  2. Haftalık eksik uyku saatinizi , derin uyku vs gibi bilgileri verebiliyor
  3. Uygulamayı kullanan diğer kişilerle uyku düzeninizi karşılayabiliyor
 2. Gelişmiş Alarm
  1. Birden fazla alarmı destekliyor
  2. İstenilen günlerde alarm aktifleştirilebiliyor
  3. Alarm en iyi uyanma zamanında sizi uyandırmayı vaat ediyor.
   1. 6.30 a alarmı kurdunuz yarım saatlik uyanma periyodu belirlediniz bu periyotta en iyi uyanma zamanını bulduğunu iddaa ediyor
  4. Alarm sesleri playlist yapılabiliyor
  5. Alarm geciktirme süreleri ayarlanabiliyor
  6. Alarmı kapatmak için şart belirtilebiliyor
   1. Matematik sorusunu cevapla
   2. Bulmacayı çöz
   3. Barkodu okut
   4. Şınav Çek
   5. Captcha
   6. NFC
   7. vs
 3. Bilgilerin tamamını yedekliye biliyor
 4. Eklenti desteği mevcut
 5. İdeal uyuma süresine göre uyumanız için sizi uyarıyor

Uygulama sadece alarm özelliği için bile bence gayet başarılı. Yaklaşık 6 aydır android cihazımda bu uygulamayı kullanıyorum. Uyku bilgileri akıllı cihaz desteği olmadan çok doğru sonuç vermiyor fakat alarm özelliği çok işe yarıyor. Sizde benim gibi uyanmakta problem yaşıyorsanız bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Uygulamaya https://play.google.com/store/apps/details?id=com.urbandroid.sleep&hl=en adresinden ulaşabilirsiniz. Bu ara basit matematik sorularıyla çok güzel bir şekilde uyanıyorum.Size de tavsiye ederim..

Not: Bu kadar yazdıktan sonra olur mu demeyin olur. Sabah dinç ve mutlu uyanmak için kendinize bir neden bulun en güzel alarm işte bu neden olacak gerisi her zaman teknolojik birer araçtan ibaret olacak.

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.