Spotify’de şarkı sözleri nasıl görüntülenir?

Spotify şarkı sözlerinin görüntüleme özelliğini kapattığından beri bu konuyla ilgili arayış içindeydim.

Bu ay gene aklıma geldi biraz bakınıp bir kaç uygulamaya rastladım. Sizde Spotify’de şarkı sözlerini takip etmek isterseniz aşağıdaki uygulamalardan birini kullanabilirsiniz.

spotifylyrics

Kendisi şu adreste ikamet etmekte https://github.com/fr31/spotifylyrics. Python ve QT ikilisi kullanılarak yazılmış bizzat test edip çalıştırdım. Şarkı sözlerini bulabiliyor fakat sözlerin takibi yapılamaması ve ekran dizaynını çok işe yarar bulmadım. Çoklu platform desteği mevcut, yapanın eline sağlık.

lyricfier

Kendisi şu adreste ikamet etmekte https://github.com/emilioastarita/lyricfier/releases. NodeJS ile yazılmış. Görünüm hoş fakat en son versiyonunu indirmeme rağmen OAuth hatası veriyor kullanmayı başaramadım.

spotify-lyrics

https://github.com/yishn/spotify-lyrics adresinde ikamet eden uygulama NodeJS ile kodlanmış. Çoklu platform desteği mevcut. Deneme fırsatım olmadı (Mac de derlemek için sertifika istedi uğraşmadım. Belki daha sonra dener yazarım). Ama yazdığı özellikler varsa açık kaynak kodlu uygulamalar içinde en iyi alternatif.

Musixmath

Mobil aygıtlarda çalışan bu uygulamanın masaüstü uygulaması epeyidir ben geliyorum diyordu. Android ve iOS mobil versiyonlarında gayet başarılı çalışan uygulama yakın zamanda macOSX içinde geliştirildi. Adresinden uygulamaya ulaşılabiliyor http://about.musixmatch.com/desktop-app. Yüklemek için herhangi bir ücret istemeyen uygulamanın tasarım ve kullanımı çok kolay Şarkıyla beraber şarkı sözleri otomatik kayıyor istediğiniz zaman pencereyi ön tarafa alıp şarkı sözlerini görüntüleyebiliyorsunuz. Şarkı sözlerini kendi veritabanından getiriyor. Uygulamanın iTunes desteğide mevcut. İlgili sayfada windows uygulamasının da yakın bir zaman çıkacağını belirtiliyor.

Musicxmath Spotifydeki çalan şarkının sözlerini gösterirken
Musicxmath Spotifydeki çalan şarkının sözlerini gösterirken

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir