Sinemia: Sinema Kulubü

Sinemaya düzenli gitmek için yaklaşık 6 ay önce 1 senelik Sinemia aboneliği edindim. Sinemia bence bu senenin en iyi girişimlerinden biri. Sinemia abonelik esasıyla çalışan, Türkiye’nin her yerindeki sinema salonlarında tür ayrıt (3D,2D,IMAX) etmeksizin çalışan sinema kulubüdür diyebiliriz.Sistem nasıl işliyor; aylık abone oluyorsunuz size 3 gün içinde bir kart gönderiliyor tıpkı kredi kartı gibi.Telefonunuza bir mobil uygulama (Android ve Apple ) yüklüyorsunuz sinema salonunun yakınına gidip filmi seçiyor biletinizi alıyorsunuz sonra gişeden kart yada uygulamadaki kod ile koltuk ve seansınızı seçip biletinizi fiziksel olarak alıyorsunuz. Uygulama üzerinde koltuk bilgileri mevcut değil seans bilgilerininde doğruluğun net olmadığı ibaresi mevcut.Her gün bir tane bilet alabiliyorsunuz. Uygulama 1 sene içinde 3 ayrı cihazda etkinleştirilebiliyor.

Sinemia’nın ekstralarıda mevcut bazı filmlerin ön gösterime bilet alabiliyorsunuz, aynı zamanda bir VIP kulüp gibi size özel indirim sunduğu marka, mağazalar mevcut. Abonelik süreci boyunuca 1 adet 3D gözlük hediye ediyor.Müşteri hizmetleri hızlı ve anlayışlı.

Bence girişimin tek eksiği mobil uygulaması çok yavaş. Uygulamanın ayarlarından hafifletilmiş sürüme geçilebiliyor. Hafif sürüm bir nebze daha iyi ama mobil uygulamanın bir an önce elden geçmesi gerekiyor.

Haftada 2 den fazla sinemaya gidiyor yada gitmek istiyorsanız Sinemia‘yı kullanın derim hele birde IMAX olan bir şehirde yaşıyorsanız kesinlikle kaçırmamanız gerekiyor.

Bursa’daki çoğu sinema salonunda kullandım herhangi bir problemle karşılaşmadım fakat bazı sinema salonlarında kartın POS’tan çekmediği durumlar oluyor (Podyum Park Cinemaxmimum) korkmaya gerek yok. Mobil uygulamadan bileti aldığınızda otomatik PNR dedikleri bir kod üretiyor  ve bu kodla bileti alabiliyorsunuz. Beni şimdiye kadar hiç yarı yolda bırakmadı.

Girişimin başarılarının devamını diliyorum….

  1. Geri bildirim: 3D’den IMAXE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir