Keramet Ilıcası

Her ne kadar sıcak su hamam vs gibi yerleri çok sevmesemde. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine 3-4 kişi toplanıp hem gezelim hem görelim maksadıyla gittiğimiz Keramet Ilıcası çok beğendim.

Keramet Ilıcası Bursa’nın Orhangazi ilçesine bağlı Keramet köyünde ikamet ediyor. Bursa’dan ılıcaya gitmek takribi 45dk falan sürüyor. Merak etmeyin gittiğinizede gerçekten değiyor.

Keramet Ilıcasında çok fazla bir sosyal tesis yok sadece bir kafeterya bir kaç tane üst değiştirme kabini, otopark, bir kaç tane oyuncak langırt vs.Giriş için adam başı 5 tl gibi cüzi bir ücret alınıyor.

Özellikle bahar aylarında açık havada doğayla bütünleşik bir yerde ılık bir suya girip yüzmenin keyfi bambaşkaymış. Kapalı, yarı olimpik, tam olimpik havuzlar gibi sürekli gözünüz yanmıyor yada klor tadı ağzınıza gelmiyor.Keramet Ilıcasın’da tatlı, ılık , doğal , şifalı suda 1.50 metreyi geçmeyen derinlikte gönlünüz el verdiğince yüzebilirsiniz.

Keramet Ilıcası’nın muhtemelen benim bilmediğim bir sürü faydası vardır ama beni doğası, çok kalabalık olmaması, suyun sıcaklığı mest etti. Sizlerinde gidip görmeniz ve keyifli zaman geçirmeniz dileğiyle…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir