freelence işler ve bionluk :-)

Programcılık mesleği dışarıdan iş yapmak (freelancer) için çok uygun bir meslek. Mesai saatleriniz dışında başka işlerde çalışıp ekstra gelir elde etmeniz diğer mesleklere göre kat kat yüksek. Bir web programcısının iş yapması için çok bir şeye ihtiyacı yok bilgisayar ve ihtiyaca göre net bağlantısı. Benim için birde çay yada kahve.

Freelancer olarak iş yapabiliyor olmanız tabikide yetmiyor birde bir yerlerden iş bulmak gerekiyor. Blog ve arkadaş çevremin bana getirdiği işler sınırlı kaldığından daha önce var olan bir kaç freelancer sitesini gezip bakındım. projekurdu.com, uzmankirala.com gibi sitelerde daha önce projelere teklifler verdiğim olmuştu ama hiç iş gelmemişti.

Freelance işlerde aradığım daha çok 2-3 gün içinde yapıp bitirebileceğim işler oluyordu. Uzun soluklu işlere girmek için yeterli motivasyonu sağlamam zor oluyor zaten bütün gün bir işte çalışıyor ve stres yükleniyorum birde akşamdan sonra uzun soluklu bir projeye girmek gereksiz oluyor, malum ücretlerde çok yüksek değil. Biraz daha araştırdıktan sonra benim bu çalışma şeklime yakın bir platform buldum. İnsanların küçük problemlerini çözüp para kazanabileceğim bir yer keşfettim www.bionluk.com

bionluk sadece web programcılarının olduğu bir platform değil seslendirme,reklam,metin yazarlığı vs vs bir sürü iş dalının olduğu kendi dalında profesyonelleri barından güzel bir mikroiş pazar yeri.

Kayıt olduktan sonra hem alıcı hemde satıcı rolüyle iş yapabiliyorsunuz. Yapabileceğiniz işlerin ilanını çıkıp alıcılara özel teklif gönderebiliyorsunuz. bionluk.com’un çalışma mantığı fiziksel pazar yerleri gibi işliyor; parayı bionluk alır satıcı işin bitirdiğinde komisyonu kendi hesabına geri kalanı da satıcıya gönderir.

Site içinde sürekli mesajlaşa bileceğiniz sağda bir messenger bulunmakta bunun haricinde akıllı cihazlar için bionluk messenger adında bir uygulamasıda mevcut telefonunuzda sizinle irtibata geçen alıcılarla yazışabiliyor, özel teklif verip iş kabul edebiliyorsunuz. Ortalama anlık 120 satıcı online oluyor. Yaptığınız işlerden aldığınız yorum ve puanlara göre aramadaki sıranız değişiyor.

Yaklaşık 1 aydır bionluk.com üyesiyim 8’e yakın iş yaptım hiç bir problemle karşılaşmadım. Sizde benim gibi dışarıdan iş yapıp ekstra gelir elde etmek istiyorsanız bionluk.com deneyinderim.

Bionluk iş ilanlarım için https://bionluk.com/fuatpoyraz adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir