Asansör Komşuluğu Öldürür (!)

Diyet yapmaya başladığımdan beri kilolu olmanın yeme alışkanlığı bozukluğu olduğunun farkına vardım işim ve alışkanlıklarım gereği çok fazla harekete olan bir insan olmadığım için en azından hayatımdan bazı küçük şeyleri çıkartarak hareketimi arttırayım dedim ve ilk aklıma gelen gün içinde en çok kullandığım şirketin bütün yükünü çeken o olmazsa insanların suratı düşen ASANSÖRü hayatımdan çıkarmak oldu. Genellikle yukarı çıkarken kullanıyordum zaten en yorucusu da yukarı çıkması inmesinde ne var ki.

cikis-asansoru   88409-bakimdan_mi_bakimsizliktan_mi_d580

Yaklaşık 4 aydır asansöre binmemeye çalıştım çoğu zaman 2 kat inip çıkıyorum bazen 5 kat inip çıkmam gerektiğim oluyor ama eskisine göre hareket kabiliyetim vs gibi olumlu değişimler oldu. Tabi bunda diyet ve sporun faydaları ilk sırada.

Geçenlerde yemekte asansör muhabbeti açılınca bir arkadaşım asansörün hem vücuda hemde insan ilişkilerine zararlı olduğunu söyledi. Hareket tarafıyla birebir muhatap olduğumdan garipsemedim ama insan ilişki tarafını merak ettim ve kendisine sordum. Asansör kullanırsan apartmandan inerken alt kattaki komşuları göremezsin onların evlerinden gelen sesleri duyamaz apartmanda hiç kimseyle karşılaşmazsın gibi bir açıklama yaptı. Özetle asansör sağlığa ve komşuluğa zararlıdır (!)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir