"Enter"a basıp içeriğe geçin

Film İncelemesi: Deli Aşk

Deli Aşk; saf aşık Maraş dondurmacısı Ekrem’in deli gibi aşık olduğu Neşe’nin kalbini kazanmak için yaptıklarını anlatıyor. Sinemada bir kaç kez fragramınını görmüştüm ama filmden çok ümitli değildim. Film vizyona girdiğinde fragmandan da ümitli olmayınca çok fazla beklentiye girmeden filmi izledim. Aslında izlemeye çalıştım desem daha doğru olur sanırım. Film beni çok güldürdü. Hikayenin anlatılış şekli, aradaki absürt karakter ve hikayeler çok güzel işlenmiş. Bu hikayeler işlenirken hiç bir zaman ana konudan kopma olmamış.Filmin ana konusu olan Ekrem’in Neşe’ye olan büyük aşkı ve tabi Ekrem’in göremedikleri. Filmle ilgili beklentim olmadığı için gitmeden her hangi bir araştırma yapmadığımdan filmin yapımcısı ve oyuncusu olarak Cem YILMAZ’ı görmem beni şaşırttı ve çokça güldürdü.

Deli Aşk; şive komiği, argo komiği vs gibi standartın çok dışına çıkmış. Cem YILMAZ’ın AROG,GORA harici filmlerine benziyor. Güldüren ve konuyla ilgili düşündüren tarzda.

Aşkın nasıl bir durum olduğu Ekrem karakteri üzerinden çok güzel anlatılmış. Her an ne olacakta gülecem acaba deyip durdum kendi kendime. Romantik sahneler hariç çoğu sahnede beni gülümsetmeyi, güldürmeyi başardı.

Oyunculuklar ne eksik ne fazla tam yerinde olmuş. Kadro, senaryo, yönetmenler, Hakan ALTUN başarılı. Bu film benden puan 10/8 puan aldı. Yabancı komedilerini sevmeyen, türk komedilerinde de seçici biri olarak 2017 yılında izlediğim en başarılı komedi filmi oldu.

Detaylar ve fragmana http://www.beyazperde.com/filmler/film-251035/fragman-19544408/ adresinden ulaşabilirsiniz

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.